دستگاه گلاب گیری، دستگاه عرق گیری ( دستگاه تقطیر خانگی و عطاری): این دستگاه جهت گلاب گیری و یا عرق گیری و تقطیر به صورت بسیار ساده و با کاربرد خانگی و عطاری طراحی و ساخته شده است. برای پخش فیلم معرفی دستگاه روی علامت مثلث پایین دست چپ در پایین عکس زیر کلیک کنید. 
توجه توجه قابل توجه است که کلیه محصولات این بازرگانی با لوگو دایره شکل بازرگانی سینا تجهیز به رنگ آبی عرضه می گردد. لذا از خریدن محصولات فیک، تقلبی و بی کیفیت جدا خودداری کنید توجه توجه
مدل جدید همراه با بست و واشر، آب بندی به صورت کامل ( بدون نیاز به پارچه آب بندی ):
 
مدل جدید همراه با شعله گازی: شما میتوانید گلاب گیر یا عرق گیر را همراه با شعله گازی مستقل خریداری کنید یا اول گلاب گیر را خریداری کنید و بعدا شعله خریداری کرده و به آن اضافه کنید. در این صورت دستگاه به صورت مستقل عمل میکند و نیازی به اجاق گاز ندارد. لطفا هنگام خرید ذکر کنید که دستگاه همراه با شعله میخواهید یا بدون شعله.
فروش دستگاه تقطیر، دستگاه عرق گیری خانگی، دستگاه گلاب گیری جهت عرق گیری , گلاب گیری ,عرق کشی ,گلاب کشی نعناع ، گل محمدی و دیگر گیاهان.

برای عرق گیری ، گلاب گیری ، عرق کشی و گلاب کشی ، روش های مختلفی وجود دارد که هر کدام دارای شرایط و سختی های خاص خودش بوده و انجام آنها به آسانی میسر نیست ، ضمن اینکه همچین کاری بسیار پر دردسر و هزینه بر بوده ، نیازمند دانش و تخصص در زمینه گیاه شناسی وعطاری می باشد.

حال ما دستگاهی طراحی و تولید کرده ایم که شما با استفاده از آن می توانید به آسانی و بدون نیاز به صرف هزینه های جانبی ، در هر مکانی بتوانید عرق گیری و یا گلاب گیری کنید.

مکانیزم دستگاه تقطیر بر مبنای تبدیل مایع به بخار می باشد بدین معنا که پس از جوش آمدن مخلوط آب و گیاه بخار حاصله توسط قسمت کندانسور دستگاه سرد شده و تبدیل به مایع که همان عرق می باشد ، میگردد.

بخاطر انجام عمل به طور سنتی ، عرقی که توسط دستگاه تقطیر تهیه می شود عاری از هرگونه آلودگی و میکروب بوده و خالص ، شفاف و طبیعی می باشد.
اجزای تشکیل دهنده دستگاه:

  • دیگ جوش آلومینیمی ضد زنگ : این دیگ نقش مخزن دستگاه را برعهده دارد و در این دیگ آب میریزیم ، گیاه مورد نظرمونو قرار میدیم و روی شعله میزاریم. برای جلوگیری از زنگ زدن و همچنین برای اینکه عرق بو نگیرد ، جنس دیگ از جنس آلومینیمی ساخته شده که دارای ضخامتی متناسب است. ضمن اینکه این دیگ نوعا از مواد اولیه بسیار مرغوب تهیه شده است تا ماندگاری آن بالا برده شود.
  • قسمت مخروطی تقطیر : درون این قسمت به شکل مخروط طراحی شده ، به طوریکه وقتی بخار سرد حاصل از جوش آمدن مخلوط گیاه و آب به این قسمت میرسد ، از طریق انحنای بالا وارد لوله ناودونی میشود . این قسمت نیز از مواد مرغوب استیل 304 ساخته شده است.
  • قسمت لوله شیب دار:در سمت راست قسمت مخروطی تقطیر ، لوله ای به شکل ناودان طراحی شده که عرق خالص حاصله از دستگاه تقطیر از طریق مجراهای دورنی ، خارج میشود.
  • قسمت سرد کننده بخار حاصل از گیاه( کندانسور ) : در درون قسمت مخروطی تقطیر ، قسمتی تعبیه شده که برای سرد کردن بخار حاصل از جوشاندن مخلوط آب و گیاه بکار میرود.
  • یک سر شلنگی در قسمت سرد کننده بخار تعبیه داده شده که برای ورود آب از طریق شلنگ مورد استفاده قرار میگیرد ، ضمن اینکه در پایین قسمت مخروطی تقطیر ، یک شیر جهت خروج آب گرم شده نیز قرار داده شده است.

دستگاه تقطیر خانگی ، عرق گیری و گلاب گیری در سایزهای ده لیتری ، بیست لیتری ، سی لیتری ، چهل لیتری ، پنجاه لیتری و هفتاد لیتری موجود است. (سفارشات برای سایز های بزرگتر پذیرفته می شود).

 

 

مشخصات دستگاه تقطیر در سایزهای موجود
سایز خروجی دستگاه
(در ساعت)
قطر دهنه دیگ ارتفاع (کل)
10 لیتری 700 سی سی 22 سانتی متر 48 سانتی متر
20 لیتری 1 لیتر 27 سانتی متر 50 سانتی متر
30 لیتری 1.2 لیتر 30 سانتی متر 55 سانتی متر
40 لیتری 1.5 لیتر 36 سانتی متر 60 سانتی متر
50 لیتری 2 لیتر 40 سانتی متر 65 سانتی متر
70 لیتری 3.5 لیتر 50 سانتی متر 65 سانتی متر
120 لیتری 5.5 لیتر 55 سانتی متر 75 سانتی متر
135 لیتری 6.5 لیتر 70 سانتی متر 70 سانتی متر
150 لیتری 7.5 لیتر 80 سانتی متر 75 سانتی متر
200 لیتری 10 لیتر 90 سانتی متر 75 سانتی متر
285 لیتری 14 لیتر 90 سانتی متر 80 سانتی متر
390 لیتری 20 لیتر 100 سانتی متر 82 سانتی متر

دستگاه تقطیر ، با دارا بودن مکانیزم ساده ، طراحی و ساختار سنتی و آسان انجام هرگونه عرق گیری ، گلاب گیری ،عرق کشی و گلاب کشی را بدون اینکه فرد انجام دهنده این کار نیازی به دانش و علوم خاصی داشته باشد را به آسانی و سریع ترین زمان ممکن تسهیل می سازد.

نحوه خرید دستگاه تقطیر - دستگاه عرق گیری ، دستگاه گلاب گیری به صورت حضوری و غیر حضوری امکان پذیر است.

کاتالوگ آنلاین محصول

برای مشاهده کاتالوگ آنلاین دستگاه گلاب گیری اینجا کلیک کنید.

در صورت تمایل به خرید غیر حضوری ، هزینه را به یکی از کارت های زیر واریز کرده :

 

(( به نام سینا رشید دیوانفرد ))
بانک شماره حساب شماره کارت
ملی

0109337354002

6037-9971-5181-9241
ملت

4097351363

6104-3379-2532-4467
صادرات

0209211260009

6037-6915-1646-4799

و سپس با شماره تلفن

021-66701388

تماس گرفته و آدرس و مشخصات خود را اطلاع دهید .

-

در صورتیکه در تهران و حومه باشید : ارسال از طریق پیک موتوری بوده و در طی 2 ساعت بعد از سفارش دستگاه تقطیر تحویل شما داده خواهد شد ضمن اینکه میتوانید وجه را درب محل شما توسط پیک موتوری تحویل دهید.

-

در صورتیکه در شهرستان باشید : ارسال از طریق باربری بین شهری می باشد که در مراکز استان ها 24 ساعت بعد از سفارش و در شهرستانها 48 ساعت بعد از سفارش می باشد .

بعد از ارسال دستگاه تقطیر ، شماره بیجک باربری برای شما پیامک خواهد شد.

-

شما عزیزان در صورت تمایل به خرید حضوری میتوانید به نشانی : تهران ، خیابان جمهوری ،

ساختمان آلومینیم ، واحد 1232 مراجعه کرده و دستگاه را تهیه نمایید.

مدت زمان تحویل به خریدار:
1- جهت تهران فوری و نهایت 2 ساعت بعد از سفارش از طریق پیک.

در سراسر تهران ما میتوانیم بوسیله پیک موتوری دستگاه را ارسال کرده و وجه آن را درب محل شما توسط پیک دریافت گردد.
2- جهت مراکز استان 24 ساعت بعد از سفارش از طریق باربری بین شهری و تیپاکس.
3- جهت شهرستان ها 48 ساعت بعد از سفارش ار طریق باربری بین شهری.

دستگاه عرق گیر خانگی، دستگاه عرق گیر، دستگاه عرق گیر نعناع، دستگاه عرق گیر گیاه، قیمت دستگاه عرق گیر، دستگاه عرق گیر گیاهان، دستگاه عرق گیر صنعتی، دستگاه عرق گیر گیاهان دارویی، عرقگیری نعناع، دستگاه تقطیر ایرانی، دستگاه عرق گیری ایرانی، سازنده دستگاه عرق گیری، تولید کننده دستگاه عرق گیر خانگی، ساختن دامکان ساخت سفارشی دستگاه تا حدودی میسر است.ستگاه گلاب گیری
امکان ساخت سفارشی دستگاه تا حدودی میسر است.

برای آگاهی از قیمت دستگاه ها با تلفن : 02166701388 تماس بگیرید.


فروش دستگاه عرق گیری گیاهان دارویی

آیا در منزل یا مغازه خود نیاز به دستگاه عرق گیری دارید؟
آیا نیاز به عرقیات طبیعی دارید؟
گروه تولیدی سینا تجهیز با استفاده از تکنولوژی و دانش روز اقدام به ساخت دستگاه های عرق گیری بسیار مناسبی کرده ، که توانایی عرق گیری طبیعی و بهداشتی از انواع گیاهان قابل عرق گیری را دارند.

عرق گیری خالص از گیاهان

تولید عرق گیاهی خالص مستلزم امکانات و شرایط خاصی است که شاید در تولید خیلی از عرقیات گیاهی رعایت نمی شوند.
برای تشخیص دقیق و صد در صدی باید از آزمایشگاه کمک گرفت اما راهکارهایی وجود دارد که مردم می‌توانند با کمک آن تشخیص دهند محصولی که می‌خرند درچه وضعیتی قرار دارد. اما بهترین راه این است که به  آرم استاندارد، مجوزهای وزارت بهداشت،  ‌تاریخ مصرف توجه کنند و خرید از فروشگاه‌های معتبر را فراموش نکنند. اما توجه به برخی نشانه‌ها می‌تواند برای تشخیص مورد استفاده قرار گیرد، برای شناسایی محصول سلامت می‌توان از این راه‌ها استفاده کرد:

توجه به رنگ و محتویات عرقیات

اولین نکته این است که از آنجا که عرقیات گیاهی از تقطیر بخار حاصل از جوشاندن گیاهان به‌دست می‌آید، عرقیات خالص و بدون آلودگی، بی‌رنگ و شفاف هستند. به‌علاوه عرقیات گیاهی سالم نباید جز خود عرق که مایع است، چیز دیگری داشته باشد. اگر دیدید عرق گیاهی رنگی یا کدر است یا جامدات زاید داخل آن وجود دارد به هیچ عنوان آن را خریداری نکنید. این ذرات جامد همان چوب و اضافات گیاه است که گفته می‌شود باعث سمی شدن محصول می‌شود.
به‌علاوه چنین محصولی ممکن است اصلا عرق گیاهی نباشد و ‌فقط برگ‌های گیاه را جوشانده، صاف کرده و به اسم عرق گیاهی وارد بازار کرده‌اند. نکته مهم دیگری که درباره ذرات جامد داخل عرقیات گیاهی وجود دارد این است که این ذرات ممکن است پتانسیل فاسد شدن داشته باشند که همین فساد ذرات جامد اضافی، باعث فاسد شدن خود عرق هم می‌شود.

اگر عرقیات ناسالم یا فاسد خوردید چه کنید؟

اگر کسی ندانسته از عرقیات ناسالم یا تاریخ گذشته استفاده کرده و دچار حالات و علائم شدید مسمومیت شود حتما باید به اورژانس مراجعه کند. اما اگر فرد مسمومیت شدید نداشته و فقط علائم خفیف بروز داده است، می‌توان با استفاده از برخی ترکیبات وضعیت را بهبود ببخشد.
در طب سنتی ترکیباتی وجود دارد که خاصیت پادزهری دارد و می‌توان از آنها در چنین مواقعی استفاده کرد. شیرگردو یکی از این پادزهرهاست که از میکس گردو و شیر به‌دست می‌آید. چند عدد گردو را پوست کنده سپس با شیر میکس کرده و بخورید. مورد بعدی روغن کره است، مقداری کره را بگذارید تا در دمای طبیعی آب شود و به اندازه یک قاشق غذاخوری از آن بخورید. این ماده غذایی می‌تواند باعث سم‌زدایی از بدن شود و تا خود را به مرکز درمانی برسانید باعث بهبود وضعیت‌تان شود.
به‌علاوه باید مراقبت کنید که شکم‌تان یبوست نداشته باشد، یبوست ممکن است باعث بدتر شدن وضعیت‌تان شود. باید اجازه دهید سم‌ها از طریق ادرار و مدفوع از بدن‌تان خارج شود. اگر یبوست دارید از غذاهایی استفاده کنید که باعث شود شکم‌تان کار کند تا سم از بدن‌تان خارج شود. استفاده از مایعات، گلابی رسیده، آلو، توت، انگور، گوجه‌فرنگی، کاهو و سایر میوه‌ها و سبزی‌ها که دارای فیبر هستند به رفع یبوست کمک می‌کند. به علاوه نوشیدن آبمیوه‌های طبیعی مثل آب پرتقال، آب سیب، آب لیمو و... کمک کننده است.

توجه به بوی عرقیات گیاهی

ماده موثر عرقیات گیاهی بو و اسانس است که همین بو هم بر بدن اثر می‌کند. از آنجا که عنصر «بو» فرار است، هر چه زمان بگذرد از میزان آن کم شده و تاثیر کمتری خواهد داشت. اگر عرقیاتی خریدید که بوی کمی دارند و کم‌اثر هستند بدانید که از زمان تولید آنها یا حتی تاریخ انقضای‌شان مدت زیادی گذشته است.

چه زمانی می‌توان از عرقیات‌گیاهی استفاده کرد؟

برای درمان بیماری‌ها در طب سنتی از قرص، پودر، دم کرده، جوشانده و عرقیات استفاده می‌شود. عرقیات گیاهی به‌طور کلی سریع‌الاثر هستند و سریع هم اثر آنها برطرف می‌شود، بنابراین اگر کسی بخواهد اثر موقتی و سریع به‌دست آورد می‌تواند از عرقیات استفاده کند. مثلا اگر همیشه شاداب هستید اما موقتا ساعتی از روز احساس رخوت دارید، می‌توانید از عرق دارچین استفاده کنید، اما اگر همیشه احساس رخوت و خستگی دارید باید آن را به‌طور جدی درمان کنید یا مثال دیگر اینکه کسی به‌طور کلی خواب خوبی دارد اما یک شب بی‌خواب می‌شود می‌تواند از عرق بهارنارنج استفاده کند.
اما در مواردی که بیماری مزمن دارید باید از شکل‌های دیگر دارویی مثل جوشانده، دم کرده و... استفاده کنید. البته بعضی افراد بیماری مزمن دارند و تمایل دارند از عرقیات مصرف کنند، در این صورت باید مکرر از عرقیات استفاده کنند که چندان هم توصیه نمی‌شود، چون اثر عرقیات‌گیاهی سریع از‌بین می‌رود و فرد باید حجم زیادی از آنها استفاده کند. عرقیات‌گیاهی چون مایع‌اند ادرارآور هستند، به‌علاوه همیشه عرقیات درصد کمی متانول دارند که در صورت  مصرف مکرر آن  در طول یک روز، دوز متانول در بدن بالا رفته و مشکلات خاص خود را به‌دنبال خواهد داشت.

چه کسانی نباید از عرقیات گیاهی استفاده کنند؟

مواردی وجود دارد که توصیه می‌کنیم به هیچ‌عنوان از عرقیات گیاهی  استفاده نکنند. اگر طبع تر دارید و بدن‌تان رطوبت بالایی دارد یا معده مرطوبی داشته و دچار نفخ و ترش کردن هستید، توصیه می‌کنیم از عرقیات استفاده نکنید. از آنجا که عرقیات ادرارآور هستند، اگر کلیه‌تان ضعیف است نیز نباید به‌طور مکرر از عرقیات گیاهی استفاده کنید. گاهی والدین برای اینکه کودکان آرام شده و خواب خوبی داشته باشند ممکن است از عرقیات گیاهی استفاده کنند، این مورد هم جزء مواردی است که باید درباره مصرف بیش از حد آن هشدار داد. اگر دارو مصرف می‌کنید باید حتما برای مصرف عرقیات با پزشک خود مشورت کنید .
گاهی مصرف عرقیات گیاهی همزمان با داروها، بر خواص داروها تاثیرگذار است. خانم‌های باردار، خصوصا در هفته‌های اول اقدام به بارداری و سه ماهه اول بارداری نباید عرقیات را خودسرانه مصرف کنند. همچنین در سه ماهه آخر خصوصا هفته و روزهای آخر بارداری مصرف عرقیات خطرناک است؛ زیرا عرقیات گیاهی تحریک‌کننده است و امکان سقط جنین را بالا می‌برد .
باید حتما درباره مصرف عرقیات در افرادی که بدن ضعیف‌تر دارند، افرادی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند، کودکان و نوزادان، افراد سالمند و... با پزشک متخصص مشورت کرد و از مصرف خودسرانه عرقیات گیاهی ، با این توجیه که گیاهی هستند، اجتناب کرد. البته برخی عرقیات مثل گلاب یا بهارنارنج طبع معتدل‌تری دارند و مردم می‌توانند گاهی در غذا یا به‌صورت شربت استفاده کنند. صحبت ما درباره کسانی است که به‌طور افراطی و مکرر در یک روز از این گونه عرقیات گیاهی استفاده می‌کنند که اصلا توصیه نمی‌شود.

درمان بسیاری از بیماری ها با استفاده از عرقیات گیاهی ممکن است!

درمان بیماری ها در پرتو ترکیب عرقیات گیاهی که بسیار موثر است.
عرقیات گیاهی هر یک به تنهایی می تواند منشا اثرات درمانی برای چندین عارضه و بیماری باشند ، میزان تاثیر آن ها در رفع اختلالات و بیماری ها بستگی به خلوص و سلامت و غلظت عرقیات گیاهی دارد . اما گاهی شرایط اقتضا می کند برای درمان موثر از عرقیات گیاهی ترکیبی نیز استفاده شود .
گیاهان بسیار زیادی هستند که امکان عرق گیری دارند و می توان با استفاده از دستگاه عرق گیری سینا تجهیز از آن ها عرق بسیار خالص و بهداشتی تهیه کرد.
اسطوخودوس ، آویشن ، بیدمشک ، شاتره ، بهار نارنج ، پونه ، خارخاسک ، زیره و ... از جمله گیاهانی هستند که می توان آن ها را به عرق گیاهی تبدیل کرد.
در ادامه مقداری با خواص عرق برخی از این گیاهان بسیار مفید آشنا می شویم.

عرق آویشن

عرق آویشن جهت رفع سرفه مناسب است.
عرق آویشن خلط آور و رفع علائم سرماخوردگی می باشد.
عرق آویشن ضد سینوزیت و آنفولانزا است.
عرق آویشن ضد التهـاب دهان و گلو سرفه های شدید و تحریکی است.
عرق آویشن عفونت و چرک بدن و عفونت واژن را از بین می برند.

ضد سرماخوردگی عرق آویشن
ویروس سرماخوردگی تنفسی فوقانی را مورد حمله قرار میدهد که عامل آن ویـروس است که ۲۰۰ نوع ویروس سرما خوردگی دارد .
ویروس سرماخوردگی از طـریق هـوا و تمـاس قابل انتقـال است سرفـه های حاد و مزمن – تب – لرز سـرمـاخوردگی عفونت و عرق شبانه – ترشح پشت حلق و … نشانه های آن است.

عرق اسطوخودوس

عرق اسطوخودوس برای رفـع اضطـرات و استرس مفید است.
عرق اسطوخودوس تقویت کننده مغز و اعصاب می باشد.
عرق اسطوخودوس آرامش بخش است.
عرق اسطوخودوس ضدتشنج می باشد.
عرق اسطوخودوس خواب آور است.
عرق اسطوخودوس برای رفع مشکـلات ذهنـی و احسـاسی و پارکینسـون مفید است.

توضیحات درمورد عرق اسطوخودوس
اضطراب یک احساس عمومی نگران شدن است ازعلل زیادی ناشی می شودمثل بیماری های پزشکـی زمینـه ای یـا داروهـا بیخـوابی با علـت ناشنـاختـه-بیخـوابی وضعیتــی-کارشبـانه مسـافرت طولانی یائسگـی پارکینسون با از دست دادن سلول مغزی ایجاد کننده دوپامین به وجـود می آیـد این مـاده دوپامین بر فعالیت عضلانی اثرمی گذارد ناتوانی مغزدرتولید سلولکافی ممکـن است به علـل جسمـی (سموم-ویروس ها) ارثـی  سایـر مـواد شیمیـایی مغـز سالخـوردگی  مصـرف هـروئین بی قراری گریه سردرد-بی خوابی از علایم اضطراب و تنشعصبی است .

عرق بهار نارنج
بهار نارنج آرامش ‌بخش و ضدهیجانات دستگاه عصبی است، سردردهای عصبی و میگرنی را کاهش می‌‌ دهد و تپش نامنظم قلب و اضطراب را از بین می ‌‌برد.

عرق بهار نارنج دارای طبیعت گرم و مقوی جسم و روح است.

عرق بهار نارنج اشتهاآوری قوی است و برای رفع ضعف اعصاب مفید و نشاط آور است و در تسکین ناراحتی‌ های سینه و تپش قلب مؤثر است.

مصرف عرق بهار نارنج تپش نامنظم قلب، تشویش و اضطراب را از بین می ‌‌برد و افرادی که مشکل اختلال خواب دارند، می ‌توانند پیش از خواب، مقداری عرق بهار نارنج با چای مصرف کنند.

با توجه به نتایج به دست آمده از یک مطالعه، از بهار نارنج می ‌توان به عنوان یک پیش داروی موثر جهت کاهش اضطراب بیماران قبل از عمل جراحی استفاده کرد .

عرق بیدمشک

خواص عرق گیاهی بیدمشک

مقوی قلب و اعصاب و معده است .
آرام بخش‌، خونساز قوی، ملین است .
ضد اضطراب وافسردگی است .
مفید جهت سردردهای ناشی از بیماری های معده می باشد.
رفع تپش قلب .

بیدمشک در بارداری

درباره مصرف عرق بیدمشک در حاملگی گفته شده که زنان باردار مجاز به مصرف آن نیستند.


عرق بادرنجبویه

عرق بادرنجبویه ضد خستگی های روحی می باشد .
عرق بادرنجبویه تسکین سردرد های عصبی را میدهد .
عرق بادرنجبویه درمان دل پیچه و اسهال را می نماید .
عرق بادرنجبویه برونشیت و تشنج را از بین می برد .
عرق بادرنجبویه ضد قولنج می باشد .
عرق بادرنجبویه آسم و سرفه را درمان می کند .
عرق بادرنجبویه صدای گوش را از بین می برد .
عرق بادرنجبویه لرزش دست را درمان می کند .
بی نظمی های قاعدگیرا میتوتن با عرق بادرنجبویه درمان کرد .
عرق بادرنجبویه ضد درد مفاصل می باشد .
عرق بادرنجبویه بوی بد دهان را از بین می برد .
عرق بادرنجبویه شفا بخش هیستری می باشد .
عرق بادرنجبویه درمان حساسیت های فصلی است .


عرق بومادران

برای تهیه عرق بومادران از سرشاخه‌های گُلدار گیاه استفاده می‌شود.

این عرق طبیعت گرمی دارد و از آن برای درمان افسردگی و ضعف اعصاب، صرع و جنون‌های خفیف استفاده می‌شود.

مصرف عرق بومادران موجب تقویت عمومی بدن، تصفیه خون، درمان گرفتگی، درد و ضعف عضله قلب می‌شود. 

از دیگر خواص عرق بومادران می‌توان به درمان ضعف عضله وخواب رفتن دست و پا اشاره کرد. از آن می‌توان در درمان اختلالات قاعدگی دوران بلوغ و یائسگی استفاده کرد.

از عرق بومادران در درمان اسهال، کم خونی، اختلالات بینایی، قولنج‌های کبدی، سنگ کلیه، ورم مقعد و روده و بواسیر استفاده می‌شود.

عرق بومادران ضد رماتیسم و نقرس، ضد التهاب، تب، اسپاسم، آرام بخش دردهای معده و مقوی معده، محرک گوارشی، ضد نفخ، ملین، صفرا آور، برطرف کننده بی‌اشتهایی، ضد میکروب، ویروس، باکتری وکِرم، شستشو دهنده، ضد عفونی کننده مجاری ادراری، معرق، ضد درد و حساسیت، خلط آور، کاهنده پر‌فشاری خون، ضد ترومبوز مغزی و شریانی، تقویت رگ‌های واریسی، التیام دهنده زخم و جراحات، بند آورنده خونریزی، ضد تشنج و شوره سر، مرطوب و جوان کننده پوست است.

عرق پونه

برخی از خواص دارویی آن عبارتند از:
پونه جزء گیاهان قاعده آور در زنان بوده، این گیاه باعث منقبض شدن رحم شده و به جریان قاعدگی کمک می‌کند.
از خواص پونه، حذف و خروج گاز انباشته شده در روده است و همین امر این گیاه را به دارویی عالی برای نفخ تبدیل می‌کند،  همچنین گیاه پونه بدلیل دارا بودن خواص ضد اسپاسم برای تسکین دردهای شکمی عالی می‌باشد.
استفاده از پونه، عملکرد روده را تحریک کرده و ترشح صفرا را افزایش می‌دهد.
این گیاه برای درمان ناراحتی معده مفید بوده، مشکلات هضم غذا مثل نفخ و اسهال را برطرف و باعث کاهش تورم دستگاه گوارش می‌شود.
از دیگر خواص پونه، رفع ترشحات انباشته شده در ریه است و استفاده از آن برای درمان بیماری‌های برونشیت و سرماخوردگی توصیه می‌شود.
از گیاه پونه برای درمان سرماخوردگی، سرفه و عفونت سینه استفاده شده، به دلیل وجود منتول در آن به عنوان داروی خلط آور و احتقان آور محسوب میشود.
گیاه دارویی پونه، تعریق بدن را افزایش داده و به همین دلیل برای کاهش تب بسیار مفید است.
یکی از مهمترین خواص پونه، تاثیربی حس کنندگی اعصاب می‌باشد، از اینرو برای درد ماهیچه و بیماری‌هایی مانند رماتیسم و آرتروز بسیار مفید است.
استفاده از دمنوش پونه باعث تسکین و آرامش میشود.
گیاه پونه، مقدار اسید اوریک را کاهش می‌دهد، بنابراین برای افراد دارای اوره بالا گزینه خوبی محسوب میشود.
پونه دارای ویژگی‌های ضد عفونی کننده می‌باشد از این رو برای عفونت رحم، ادرار و کلیه بسیار مفید است.
استفاده از پونه برای تمیز نمودن زخم‌ها و رفع عفونت‌های زنانه بسیار موثر است.
درمان ناراحتی‌های کبدی، اسهال خونی، ناراحتی‌های عصبی و اختلالات گوارشی از دیگر خواص دارویی گیاه پونه است.
عصاره پونه در مقابل ویروس تب خال، ویروس آنفلوآنزا، بیماری نیوکاسل و ویروس‌های مختلف دیگر فعال است.
جویدن پونه، در رفع بوی بد دهان موثر است و به دلیل دارا بودن ترکیبات ضدباکتریایی، دارویی فوق‌العاده برای رفع عفونت‌های تناسلی، ادراری و گلودردهای چرکین بوده و مانند آنتی‌بیوتیک عمل می‌کند.
برگ‌ها و گل‌های پونه و همچنین ساقه‌های آن می‌توانند جایگزین مناسبی برای بسیاری از آنتی بیوتیک‌ها باشند. این گیاه همچنین بادشکن، معرق، مدر و محرک نیز می‌باشد.
پونه، مشکلات و ناراحتی‌‏های گوارشی را برطرف و از ترش کردن معده جلوگیری می‌کند و برای هضم غذا و برطرف کردن سکسکه مفید است.
مصرف پونه همراه با ماست و دوغ، به دلیل داشتن کلیسیم زیاد به خانم‌های یائسه و افرادی که دچار پوکی استخوان هستند و همچنین کودکان در حال رشد توصیه می‌شود .

عرق خارشتر


طبیعت خارشتر از نظر حکمای طب سنتی ، خیلی گرم و خشک است و به عنوان مُدرّ و مسهِل از آن بهره می‌برند. همچنین، جوشانده آن معرق است و مالیدن روغن برگ های آن برای روماتیسم مفید است. گل های آن نیز برای التیام بواسیر مؤثر است. بر طبق تحقیقات جدید مشخص شده است که مواد موجود در ریشه خارشتر می تواند در تقویت سیستم دفاعی بدن مؤثر واقع شود و لذا گزینه مناسبی برای درمان و مهار بیماری ایدز به شمار می رود. برخلاف باور رایج و برخی مطالب مکتوب و مجازی، عرق خارشتر هیچ تأثیری در از‌ بین‌ بردن سنگ‌های کلیوی و مثانه ندارد. بر همین اساس، بر طبق تحقیقاتی که به سرپرستی آقای دکتر ایرج افتخار شاهرودی، پزشک متخصص کلیه و مجاری ادراری انجام شده است، تأثیر عرق خارشتر بر دفع سنگ‌های کلیه و مثانه، به لحاظ علمی تأیید نشده است .
همچنین برای کاهش وزن و چاقی بدن نیز مورد استفاده قرار می گیرد،چون خاصیت مسهل و ملین دارد .

موارد منع مصرف عرق خارشتر

بیماران مبتلا به حصبه، اسهال خونی، بواسیر، خون ادراری و آبله از خوردن خارشتر خودداری کنند. عرق خارشتر برای اشخاص گرم مزاج مضر است.

عرق رازیانه

عرق رازیانه طبیعت آن گرم بوده و دارای مقدار زیادی از هورمونهای زنانه است. عرق رازیانه بیشتر برای خانم‌ها توصیه می‌شود. مصرف این عرق در خانم‌های یائسه باعث كاهش و برطرف شدن عوارض و علایم این دوران شده و در كسانی كه دچار یائسگی زودرس شده‌اند، موجب درمان و بازگشت عادات ماهیانه می‌شود.

عرق رازیانه همچنین در درمان اختلالات هورمونی خانم‌ها مؤثر است؛ به‌طور مثال مصرف آن به افرادی كه دچار لكه‌بینی های ممتد قبل و بعد از عادت ماهیانه هستند و یا از اختلالات قاعدگی رنج می‌برند، توصیه می‌شود. كسانی كه خونریزی‌ آنها در زمان قاعدگی خیلی كمتر از حد طبیعی است بهتر است همیشه از عرق رازیانه استفاده كنند ولی افرادی كه خونریزی آنها بیش از حد طبیعی است باید در زمان قاعدگی مصرف عرق رازیانه را قطع كرده و بعد از این دوران دوباره خوردن آن را شروع كنند .

در ضمن عرق رازیانه یكی از درمان‌های اساسی در كیست تخمدان زنان محسوب می‌شود. عرق رازیانه همچنین تأثیر بسیار زیادی بر شادابی و طراوت پوست بانوان داشته و در شست‌‌وشو و تقویت نور چشم مؤثر است. هر شب یک لیوان به همراه یک قاشق عسل . به مدت 40 روز باید مصرف شود .

خواص عرق زیره


خواص عرق زیره :

عرق زیره در کاهش وزن و لاغری مفید است .
عرق زیره چربی سوز می باشد .
عرق زیره باعث رفع اشتهای کاذب می شود .
عرق زیره باعث از بین بردن چربی های زیر پوستی می شود .

لاغری با استفاده از زیره

افزایش وزن معمولا به علت رژیم غذایی نامناسب-عادت های غذایی غلط و ورزش نکردن است و ارثی نیز می باشد  به میان دیگر وقتی انسان چاق می شود که مقدار کـالری جذب شده بیش از مقدار انرژی مورد نیاز باشد .

مقدار مصرف عرق زیره :

مقدارمصرف عرق زیره در بزرگسالان: روزی سه بار نصف استکان عرق زیره درکمی آب حل کنید قبل از غذامصرف کنید .
مقدارمصرف عرق زیره در کودکان: روزی سه بار سه قاشق غذاخوری عرق زیره درکمی آب حل کنید قبل از غذامصرف کنید .

مورد احتیاط مصرف عرق زیره :

زنان باردار و کودکان زیر ۷ سال از عرق زیره با احتیاط مصرف کنند .

عرق شاه تره

خواص عرق شاه تره

عرق شاه تره تب بر می باشد .
عرق شاه تره جهت درمان آکنه سخت ورفع جوش های چرکی مفید است .
عرق شاه تره برای درمان جوشهای غرورجوانی و زیرپوستی ونوک سیاه ودمل مفید می باشد .

توضیحات در مورد جوش ها

جوش چرکی وکورک هنگامی بوجودمی آیدکه فولیکول های متوسط باکتری ها عفونی و ملتهب شوند و این نشانه ضعف سیستم ایمنی بدن است و معمولا به علت استرس تحلیه قوای عصبی و یا عفونت های عمقی پنهان ایجاد می شود و به علت کم کاری – تنبلی و ضعف کبـد است و در افراد مجرد اغلب علت آن به لحاظ ورود بیش ازهورمنهای جنسی به خون است که علامت آن بودن رنگ بنفش آن است علایم جوش هاکیسه برجسته چرکی زیرپوست ونوک سیاه است .

مقدار مصرف شاه تره

عرق شاه تره در بزرگسالان: روزی سه بار یک استکان عرق شاه تره قبل از غذا میل شود .
عرق شاه تره در کودکان: روزی سه بار نصف استکان عرق شاه تره قبل از غذا میل شود .

سایر توصیه ها در مورد درمان جوش ها با استفاده از عرق شاه تره

خاکشیرهر صبح و شب یک قاشق مرباخوری دریک استکان آب داغ حل کرده و میل شود .
میوه جات و سبزیجات – ماءالشعیرساده هرروز یک استکان میل شود .
زرشک یک قاشق غذاخوری ، آب جوش یک لیوان، عسل یک قـاشق غـذاخـوری را بـاهم مخلـوط کرده از شب تا صبح بماند سپس صاف کرده و میل شود .

عرق شنبلیله

شنبلیله گیاهی است که عموما در نواحی اطراف دریای مدیترانه و جنوب آسیا رشد می‌کند و در کشورهای هند، چین، پاکستان، ایتالیا، مصر، یونان و … به وفور یافت می‌شود. همچنین از گیاهان بومی کشور ایران به شمار می‌آید. لازم به ذکر است که علاوه بر برگ‌های سبز گیاه شنبلیله، دانه شنبلیله نیز سرشار از مواد مغذی می‌باشد و ارزش غذایی بالایی دارد .
شنبلیله  سرشار از مواد معدنی چون: مس، پتاسیم، کلسیم، آهن، سلنیوم، روی، منگنز و منیزیم می‌باشد و از نظر ویتامینی نیز دارای انواع ویتامین‌های گروه B مانند تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، پیریدوکسین، فولیک اسید و نیز ویتامین A و C می‌باشد. علاوه بر موارد ذکرشده، دانه‌های این گیاه سرشار از پروتئین، لیزین، تریپتوفان، استروئید ساپونین و دیوسژنین (ترکیبی که خواص شبه استروژنی دارد) می‌باشد .
بهترین درمان طبیعی برای مشکلات پوستی مانند اگزما، جوش، خراش، زخم‌ها، سوختگی، مشکلات پوستی ناشی از نقرس و نیز ضخیم و پرپشت شدن موها، استفاده موضعی از پودر دانه شنبلیله می‌باشد. برای این منظور لازم است پودر دانه شنبلیله را با آب داغ مخلوط نمایید و سطح آسیب‌دیده پوستی و یا مو را با این مخلوط بپوشانید .

خواص عرق شنبلیله

ضد نفخ؛
تسکین دهنده؛
خلط آور؛
ملین؛
بزرگ کننده سینه؛
افزایش دهنده شیر مادر؛
افزایش دهنده میل جنسی؛
درمان کننده سندرم قبل از قاعدگی؛
تنظیم کننده قند خون؛
حاوی آنتی اکسیدان‌ها؛
درمان علائم یائسگی؛
درمان دیابت؛
درمان تب؛
درمان گلو درد؛
درمان زخم؛
درمان تورم غدد لنفاوی؛
درمان ناراحتی‌های پوستی؛

عرق شیرین بیان

عرق شیرین بیان باعث رفع التهاب اثنی عشر می شود .
عرق شیرین بیان ضداسپاسم است .
عرق شیرین بیان برای رفع ترشح معده است .
عرق شیرین بیان آنتی باکتریال می باشد .
عرق شیرین بیان برای درمان زخم معده مفید است .
عرق شیرین بیان آنتـی ویرال و آنتی فونگال است .
عرق شیرین بیان برطرف کننده اسپاستیک گوارشی است .
جهت درمان ورم معده و زخم اثنی عشر عرق شیرین بیان مفید است .

مواد موثره عرق شیرین بیان

آنتول – استراگول – اوژنول – هگزانوئیک اسید

مقدار مصرف عرق شیرین بیان

مقدارمصرف عرق شیرین بیان بزرگ سالان: روزی سه بار یک فنجان عرق شیرین بیان در وسط غذا میل شود .
مقدارمصرف عرق شیرین بیان کودکان: روزی سه بار نصف فنجان عرق شیرین بیان در وسط غذا میل شود .

عرق کاسنی

فواید عرق کاسنی برای کبد

کاسنی با تاثیراتش روی کبد، زمینه دفع صفرا از بدن را فراهم کرده و زردی را می‌زداید و بار کبد را سبک می‌کند، به همین دلیل مسکنی تاثیرگذار برای تب محسوب می‌شود .

کبد عضو سم زدای بدن بوده و بیش از ۵۰۰ کارکرد حیاتی دارد که تفکیک مواد مغذی از مواد زاید، سم زدایی، تجزیه مواد شیمیایی، انهدام میکروب ها، تنظیم هورمون‌ها، سوخت و ساز چربی‌ها، پروتئین‌ها و قندها، دفع اوره و ... از جمله وظایف کبد است .

هر چیزی که می‌خوریم، می‌آشامیم، تنفس می‌کنیم یا با پوستمان تماس دارد سرانجام به کبدمان می‌رسد، بنابراین اگر این عضو دچار اختلال شود، همه بدن را درگیر کرده و عوارض آن به سرعت انتشار پیدا می‌کند و علائمی چون زردی پوست، خستگی مفرط، التهاب بدن، عطش، چربی خون بالا و... از جمله علائم بروز مشکل در کبد محسوب می‌شود .

از دیگر فواید عرق کاسنی این است که ملین و ادرارآور خوبی بوده و با خروج سموم از بدن التهاب بدن، تب‌های صفراوی، یرقان و زردی ناشی از گرمی را رفع، کیسه صفرا، کلیه و مثانه را از سنگ پاک، التهاب معده را برطرف، اسید کلریدریک معده را تحریک و اشتها را زیاد می‌کند .

هرچه این عرق تلخ تر باشد فواید عرق کاسنی بیشتر است و در التیام امراض کبدی موثرتر است .

سایر فواید عرق کاسنی

عرق کاسنی برای مبتلایان به نقرس و هپاتیت مفید است. ایمنی در برابر بیماری‌های عفونی از دیگر خواص عرق کاسنی است .

این عرق سرشار از ویتامین C بوده و نوع وحشی آن فسفر و آهن گیاهی دارد .

از فواید عرق کاسنی برای پوست میتوان گفت که عرق کاسنی با تقویت کبد، رنگ پوست را روشن، بیماری‌های مزمن پوستی به خصوص اگزما را التیام، رسوبات ادراری و جوش‌های ناشی از گرمی غذاها را رفع میکند .

عرق کاسنی بهترین دارو برای افزایش نیروی جنسی است. که این یکی از خواص عرق کاسنی برای مردان است .

دیگر خاصیت عرق کاسنی این است که به دلیل آن که روی کبد اثری نیکو دارد این عضو می‌تواند به تنظیم هورمون‌ها پرداخته و در افزایش قدرت باروری نطفه و تنظیم و تقسیم کروموزوم‌های نر و ماده تاثیرگذار باشد .

مصرف عرق کاسنی در درمان فشار خون، تقویت معده، کبد، کلیه، درمان ضعف اعصاب و همچنین رفع عطش بسیار مناسب است .

دستگاه های عرق گیری سینا تجهیز

سری دستگاه های عرق گیری تولیدی سینا تجهیز با استفاده از تکنولوژی روز و رعایت تمام مراحل فنی ساخته شده است . کارشناسان ما با تحلیل کامل روند تولید عرقیات گیاهی دستگاهی تولید کرده اند که بدون بوجود آمدن کوچک ترین مشکلی می تواند بهترین خروجی را ارائه کند . جنس تمامی محصولات از مواد اولیه مرغوب موجود در بازار استفاده شده است که خود به کیفیت هرچه بیشتر عرق خروجی کمک می کند.

بدنه دستگاه از جنس استیل نگیر 304 بوده و استفاده از واشر های نسوز و بست های 4 طرفه برای عایق کردن هر چه بیشتر این محصول آن را منحصر به فرد می سازد.

کنار تمامی محصولات ما دفترچه راهنما ارائه شده که روند ساخت عرقیات را به طور کامل توضیح داده است .
ضمنا همه ی دستگاه های تولیدی سینا تجهیز با قید ضمانت به مشتری ارائه می شوند و در صورتی که پس از خرید با دستگاهی خراب مواجه شدید می توانید آن را به ما پس دهید .

آموزش نحوه عرق گیری گیاهان فوق به وسیله دستگاه های عرق گیری سینا تجهیز:

ابتدا دیگ را شسته و روی گاز قرار میدهیم.
سپس قسمت بالایی( خنک کننده ) دستگاه را میشوییم.
با استفاده از پارچه نخی برای آب بندی بهتر لبه خنک کننده دستگاه را میپوشانیم.
سپس دیگ را روی گاز گذاشته و کاسنی  را درون آن میریزیم.
به اندازه مورد نیاز آب اضافه میکنیم .
توجه: هرچه میزان کاسنی به نسبت آب بیشتر باشد عرق خروجی کیفیت بیشتری دارد.
بعد از آن قسمت خنک کننده را روی دیگ قرار میدهیم.
سپس گاز را روشن میکنیم تا در دیگ بخار تولید شود.
سپس منتظرمیمانیم تا به آرامی بجوشد.
در آخر از قسمت خروجی عرق تولیدی خارج میشود.


نحوه خرید دستگاه عرق گیری و عرق کشی سینا تجهیز

در راستای رفاه هرچه بیشتر مشتری دو روش برای خرید این محصول در نظر گرفته شده است که به آن می پردازیم:

هم میتوانید به صورت حضوری مراجعه کرده و هم غیر حضوری!!
جهت خرید حضوری دستگاه عرق گیری:

برای خرید دستگاه عرق کشی به صورت حضوری میتوانید در ساعات کاری (شنبه تا چهارشنبه از 9 الی 17 و پنج شنبه ساعت 9 الی 15 ) به آدرس زیر مراجعه کرده و دستگاه را خریداری کنید.

تهران ، ساختمان آلومینیوم ، طبقه دوازدهم ، واحد1232

جهت خرید غیر حضوری دستگاه عرق گیری :

به شماره کارتی که در زیر نوشته شده است وجه دستگاه را واریز کنید ، سپس با شماره 66701388-021 تماس بگیرید و نام ، نام خانوادگی ، آدرس و تلفن خود را اطلاع دهید تا محصول برای شما ارسال شود.

شماره کارت جهت واریز وجه

به نام  شماره کارت بانک
سینا رشید دیوانفرد 8421 - 2826 - 9973 - 6037 ملی
سینا رشید دیوانفرد 5955 - 6631 - 3376 - 6104 ملت
سینا رشید دیوانفرد 0422 - 3511 - 6916 - 6037 صادرات


نحوه ارسال محصول :

روش ارسال دستگاه عرق گیری به صورت زیر است:

در صورتی که در تهران و حومه باشید : ارسال از طریق پیک موتوری بوده و در طی 2 ساعت پس از ثبت سفارش دستگاه تقطیر تحویل شما داده خواهد شد. ضمن اینکه می توانید وجه را درب محل شما توسط پیک موتوری تحویل دهید.

در صورتی که در شهرستان باشید : ارسال از طریق باربری بین شهری میباشد که در مرکز استان ها 24 ساعت بعد از ثبت سفارش و در شهرستان ها 48 ساعت پس از ثبت سفارش میباشد .

بعد از ارسال دستگاه تقطیر شماره بیجک باربری برای شما پیامک خواهد شد .

چقدر طول میکشد تا دستگاه را دریافت کنیم؟

سفارش های تهران : فوری و ماکزیمم دو ساعت پس از سفارش و از طریق پیک .

سفارش های شهرستان:
جهت مراکز استان 24 ساعت پس از ثبت سفارش از طریق باربری بین شهری و تیپاکس.

جهت شهر های داخلی استان ها : 48 ساعت بعد از سفارش از طریق باربری بین شهری .


دستگاه عرق گیری عرقگیری
دستگاه گلاب گیری گلابگیری
دستگاه تقطیر آب مقطرگیری